Nyní Správa železnic vybrala společnost, která připraví dokumentaci pro stavební povolení. „Správa železnic vybrala společnost Sagasta-Prodin. Hodnota zakázky je téměř 40 milionů korun, což je o 12 procent méně, než byla předpokládaná cena,“ komentoval mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Stavební práce by podle něj měly začít za tři roky. „Součástí stavby bude rekonstrukce kolejišť ve stanicích Telč, Sedlejov a Třešť. Obnovy se dočkají i jednotlivé mezistaniční úseky této třiapadesát kilometrů dlouhé regionální dráhy,“ popsal mluvčí správy. Pro zvýšení kvality řízení provozu vznikne mezi Dačicemi a Telčí nová dopravna Slaviboř, která umožní křižování vlaků. Vznikne také nová zastávka Slavonice škola.

Ilustrační foto.
Nová železnice z Kostelce do Dačic: zabrání zpoždění i ujíždění spojů

Všechny úseky se dočkají nového zabezpečovacího zařízení třetí kategorie. „To umožní dálkové ovládání z nově zřízeného regionálního dispečerského pracoviště v Jihlavě,“ uvedl Gavenda.

 Na trati se nachází pětasedmdesát přejezdů a ty, které zůstanou zachované, se dočkají přejezdových zabezpečovacích zařízení. „Rekonstrukce trati ve spojení se zabezpečením přejezdů umožní zvýšení traťové rychlosti ze současných 50 až na 80 kilometrů v hodině, čímž dojde ke zkrácení jízdních dob,“ dodal mluvčí Správy železnic.