Otevřeno bude v obvyklou dobu od deseti dopoledne do devíti večer. Na Mezinárodní den dětí, který bude v pondělí, pak dostane každé dítě malý dárek a možná přijde i maskot - mýval Matěj. Nucenou pauzu využili ve Vodním ráji ke každoroční technologické odstávce. V září tak už nebude nutné největší akvapark na Vysočině uzavřít znovu.

Delší dobu si pak budou muset počkat na otevření návštěvníci bazénu Evžena Rošického. Bude to až příští sezónu, nejdříve v polovině srpna.

„Důvodem je posunutí termínu plánované rekonstrukce vzduchotechniky v celém objektu na prvního června,“ uvedl Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které bazény Vodní ráj provozují. Slíbil také, že permanentky budou prodlouženy, nebo se jejich majitelé dočkají jiné formy kompenzace.

Také bazén na ZŠ Demlova zůstává do konce prázdnin mimo provoz. Voda byla po dlouhé odstávce vypuštěna a nevyplatí se napouštět jí zpět na jeden měsíc. „Většinu provozního času navíc tvoří výuka žáků blízké školy, která však kvůli bezpečnostním opatřením nesmí v bazénech probíhat,“ dodal mluvčí jihlavské radnice Radova Daněk.