Důvodem je menší počet návštěvníků v kryté části celého komplexu. „Finanční prostředky, které utratí návštěvníci za pobyt v kryté části, se odrážejí v celkovém hospodářském výsledku akvaparku. Letní sezonu ve venkovní části Vodního ráje tak považujeme spíše za průměrnou," zhodnotil Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které koupaliště provozují. „V tuto chvíli to sice ještě nemáme uzavřené, ale doufáme, že bychom měli pokrýt provozní náklady areálu a nedostat se do ztráty," pokračoval Málek.

Celkový počet návštěvníků ve venkovní části Vodního ráje letos k poslednímu srpnu 55 024 lidí. Tím pádem na koupaliště přišlo téměř o 7 tisíc lidí více než vloni. „To nás samozřejmě těší. Mysleli jsme si ale, že bude srpen alespoň tak pěkný jako červenec a přijde přes 20 tisíc návštěvníků," informoval Málek. Kvůli špatnému počasí měl ale Vodní ráj v srpnu dokonce jedenáct dní zavřeno, takže se jeho tržby snížily.

Vodní ráj na příští sezonu zatím žádné novinky nechystá. Plánované akce chce dělat opět nízkorozpočtové. „Myslíme si, a ze zkušeností z minulých let víme, že když je pěkné, teplé a slunečné počasí, tak lidé přijdou v hojném počtu a nemusíte ani nic vymýšlet, protože atrakcí a služeb je dle našeho názoru v areálu dostatek," domnívá se mluvčí Služeb města Jihlavy.

Pokud je však škaredé počasí, může se podle něj koupaliště přetrhnout, ale návštěvníky do areálu Vodního ráje stejně nenaláká. „Lidi tam nedostanete ani heverem," usmál se Málek.

Letní sezonu ve venkovní části Vodní ráj však ještě neukončil. Běží do 22. září, ale samozřejmě v závislosti na počasí. Otevírací dobu ale koupaliště od 2. září změnilo. Ve všední dny je otevřeno od 13 do 19 hodin. „Věříme a doufáme, že přijde ještě teplé babí léto a nám se podaří navýšit celkový počet návštěvníků ve venkovní části za letošní sezonu," doufá mluvčí. Vodní ráj byl v Jihlavě otevřen v létě roku 2001 a do 31. srpna letošního roku ho v kryté i venkovní části navštívilo téměř dva a půl milionu lidí.

Koupaliště v Lukách nad Jihlavou ještě nemá letošní letní sezonu zrekapitulovanou. Starosta Luk Viktor Wölfl se však domnívá, že letošní sezona bude pro loucké koupaliště ztrátová. „Myslím, že nás zachránil ten jeden měsíc, kdy bylo tropické počasí v noci i ve dne. Tam jsme si bilanci určitě vylepšili. Vím, že na přelomu července a srpna jsme měli průměrný počet návštěvníků, což je 20 až 25 tisíc," vyjádřil se starosta.

Koupaliště v Lukách nad Jihlavou chystá na nadcházející sezony velké změny. Letos mělo výročí padesát let od otevření. Městys ho však nějak neoslavoval. „Myslím, že na to není vhodná doba. Až otevřeme koupaliště zrekonstruované, tak to můžeme oslavit třeba ve stylu retra," usmál se Wölfl. Právě s rekonstrukcí koupaliště by se mělo začít už v příštím roce. Zda však bude loucký bazén nadcházející letní sezonu uzavřený, zatím starosta neví. „Budeme se snažit o to, aby koupaliště uzavřené nebylo. Pokud ale budeme vědět, že je to nereálné, budeme ho muset zavřít. Uvidíme, jak se situace vyvine," řekl starosta.

O louckém koupališti by se rada městyse měla začít bavit v průběhu příštího týdne. „Projektanti nastíní, jak by mělo rekonstruované koupaliště vypadat, cenu rekonstrukce a podmínky. Poté vybereme projektanta, se kterým budeme jednat konkrétněji. Pak by mělo dojít k tomu, že bude zastupitelstvo, případně veřejnost, projekt připomínkovat," přiblížil starosta s tím, že jeho přáním je, aby zrekonstruované koupaliště sloužilo dalším generacím. „Doufám, že se nám to povede tak, abychom se za to nemuseli stydět," uzavřel Viktor Wölfl.