„Otevřeme pro veřejnost v deset hodin dopoledne. Pro návštěvníky bude k dispozici plavecký bazén o délce 25 metrů, nerezový dětský bazén s vodním hradem a brouzdaliště,“ uvedl mluvčí SMJ Martin Málek.

Velký rekreační bazén bude napuštěný až v pátek, takže na víkend ještě nebude ohřátá voda, a tak zůstane zavřený. „V provozu nebudou ani vodní atrakce, které jsou jeho součástí. Jedná se například o venkovní tobogán, skluzavky, stěnové masážní trysky, divokou řeku, blowery, a tak dále. Otevřené bude občerstvení, dětské hřiště, venkovní posilovna, ruské kuželky, víceúčelové a volejbalové hřiště,“ doplnil pro úplnost Málek.

Vstupné bude jednotné, takže osoby do 140 centimetrů výšky zaplatí 25 korun a osoby nad 140 centimetrů 50 korun.

Vodní ráj, největší aquapark na Vysočině, navštívilo celkem v loňském roce 164 000 návštěvníků. Do krytého areálu přišlo 129 000 lidí převážně z Vysočiny. „Oproti předchozímu roku jde o nárůst o osm tisíc korun. Do venkovního areálu zavítalo celkem 35 tisíc lidí, což bylo díky chladnému a celkově nepříznivému počasí o dvacet tisíc lidí méně než předchozí sezónu. Spokojeni jsme rozhodně nebyli a sezóna a byla průměrná,“ uzavřel téma mluvčí Martin Málek.