Na svém místě jsou totiž nerezové vany a strop nad nimi. „Zkraje týdne jsme vylili strop včetně nosníků, teď se sundává bednění dolů, budeme sundavat pažení a začne se pracovat na plášti budovy,“ popsal mluvčí aktuální dění.

Stavba bazénu přitom má netradiční, nicméně z hlediska logistiky jediný realizovatelný postup. „Stavbaři napřed osadili nerezovou konstrukci bazénu do obvodové železobetonové vany a technologie a teprve poté budou uzavírat obálku budovy,“ popsal Radim Mana, mluvčí Skupiny Metrostav, která se na stavbě podílí.

Výuka v plaveckém bazénu E. Rošického v Jihlavě
Jihlava zrekonstruuje bazén na E. Rošického. Vymění vany za padesát milionů

Nový plavecký bazén ve Vodním ráji v kostce:

- plavecký bazén bude součástí krytého areálu

- plavecké dráhy budou tři

- jejich délka bude 25 metrů

- hotovo má být do 30. září 2024

Jinak to udělat nešlo. „Pokud bychom napřed udělali střechu, neměli bychom kudy dostat dovnitř nerezovou konstrukci, a to navzdory tomu, že se skládá z několika segmentů, které jsme svařovali až na místě,“ vysvětlil Vojtěch Pola, vedoucí projektu z Metrostavu DIZ.

Mimo jiné bude dále bude potřeba udělat zámkovou dlažbu, cesta k venkovním bazénům nyní připomíná staveniště a letní sezóna se blíží.

Letos začne o něco později. „V minulosti jsme otevírali poslední květnový víkend, pak to totálně rozbil covid a letos je datum stanovené na 22. června, což je hodně pozdě, ale nemůžeme si dovolit sem pustit návštěvníky dříve. A kromě venkovního areálu neotevřeme dříve ani hřiště na plážový volejbal,“ informoval Málek.

Píchačky byly v Modetě desítky let, nyní končí. Od května se bude docházka evidovat přes otisk prstu.
Končí éra píchaček. V jihlavské Modetě naposledy odpíchli docházku na papír

Letní sezóna však bude bez omezení. „V létě návštěvníci nic nepoznají, jen tam zůstanou stavební buňky, stavba bude pokračovat vevnitř, bude potřeba udělat obklady, dlažbu, topení. Budou tu omezení pro vjezd zásobování, ale návštěvníci nebudou omezeni ničím,“ popsal Málek.

Termín otevření plavecké „pětadvacítky“ ve Vodním ráji, který nahradí dřívější vyplouvací bazén, je od začátku stanovený na 30. září. Dělníci ho stíhají, díky mírné zimě jsou dokonce v předstihu oproti harmonogramu. Cena je kolem pětatřiceti milionů.

Voda. Ilustrační foto
Silný zákal v Jihlavě. Lidem může téct z vodovodu špinavá voda

Otevření plaveckého bazénu pak uvítají nejen ti, kteří preferují aktivní odpočinek. „Já jsem ve věku, kdy jsem rád, že se udržím na vodě, ale mládež se tam může vyřádit a nás důchodce nechat v klidu,“ usmál se Václav Šilhánek z Jihlavy.

Další velkou investicí v největším aquaparku na Vysočině, kterým je Vodní ráj, bude saunový svět. V tomto případě se pracuje na projektu a odhadovat cokoliv dalšího by nyní bylo podle Málka předčasné.


Nahrává se anketa ...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Modré zóny v Jihlavě a novinky.

Zdroj: Deník/Martin Singr