Čtyři bazény s ohřívanou vodou ve venkovním areálu pak přilákaly 39 500 osob. Pro porovnání, bazén Evžena Rošického loni navštívilo téměř 108 000 lidí.

Velký zájem o Vodní ráj byl posledních pět kalendářních dní roku. Včetně rekordního 29. prosince s 1 059 návštěvníky přišlo za necelý týden 4 585 lidí.

Ilustrační snímek.
Požár jim vzal téměř vše. Pro seniory z Řídelova uspořádali sbírku

Ruku v ruce se zájmem veřejnosti se aquapark loni také opravoval a modernizoval. „Aquapark má za sebou rekonstrukce v celkové výši 5,6 milionu korun,“ informoval Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které aquapark provozují. Největší měrou se na finální částce podílel venkovní dětský nerezový bazén za více než čtyři a půl milionu korun.

Novinkou je nedávné spuštění e-shopu. Na webových stránkách lze on-line zakoupit vstupenky a dárkové poukazy. „Během prvních 10 dní provozu nakoupilo v e-shopu přes 50 lidí, což nás mile překvapilo,“ řekl Málek.

Aktuálně byl vyhodnocen třetí ročník kreativní soutěže pro děti Vánoce s mývalem. Autoři pěti nejzajímavějších výtvorů byli obdarováni rodinnými vstupnými. Vítězkou se stala jedenáctiletá Kristýna Šachová, oceněni byli také Patrik Mutl, Tomáš Němec, Barunka Šťastná a Veronika Kloudová.

Na fotografii jsou žáci 1. B třídy jihlavské základní školy Havlíčkova. Do této třídy nastoupilo v září 18 prvňáků. Jejich třídní učitelkou je Monika Zatloukalová.
NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Havlíčkova Jihlava