Těsně před volbami je čas na bilancování. Všichni lídři se shodli na tom, že velkým plusem pro město je zřízení přírodního koupacího biotopu na Malvínách.

„Před čtyřmi lety nikdo prakticky nevěděl o místu zvaném Malvíny. To se však změnilo, když se nám povedlo proměnit místo v přírodní koupací biotop. Ten jenom v letošním roce navštívilo téměř 22 tisíc návštěvníků,“ zhodnotil největší investiční akci volebního období starosta Vladislav Hynk. Biotop stál město zhruba 20 milionů korun, financovalo ho z vlastních zdrojů.

Starosta Hynk dále ocenil vylepšení systému třídění odpadů, od roku 2016 mají lidé doma popelnice na papír a plasty. Také kvitoval vyhlášku, díky které zmizely z podniků ve městě výherní automaty. Místostarostka Eva Požárová doplnila, že má radost například z nové naučné stezky zámeckým parkem.

Ředitel školy Václav Trnka pochválil město za rekonstrukci tréninkové plochy fotbalového stadionu. Hřiště s umělým povrchem využívají nejen fotbalisté a rekreační sportovci, ale také žáci základní a střední školy při výuce.

„Z toho, co se nepodařilo dotáhnout do konce, mě nejvíce mrzí nevyřešená budova bývalé školy na náměstí a pomalý postup při přípravě stavebních parcel v lokalitě Hodická,“ poznamenal Trnka. Budovu bývalé školy zmínili všichni oslovení lídři. Starosta Hynk ovšem slibuje, že pokud vše klapne, bude škola opravená v příštích dvou letech. Stěhovat by se tam mohl městský úřad či základní umělecká škola.

Lídr komunistů Jan Široký podotkl, že se ve městě nepodařilo navýšit kapacitu parkoviště u polikliniky a zpracovat studii na využití prostor bývalého zimního stadionu. Tyto akce jsou pro KSČM prioritami i v nadcházejícím období. „Chceme také, aby byly rozšířené ubytovací kapacity pro seniory a ZTP občany a chceme se zasadit o výstavbu startovacích bytů pro mladá manželství,“ uvedl mimo jiné Široký.

„Pro nás jsou prioritami věci zdánlivě obyčejné, ale důležité. Pitná voda, investice do chodníků a komunikací, péče o zeleň a tak dále,“ vyjmenovala místostarostka Požárová. Se starostou Hynkem se shodují v nutnosti investovat do místních částí. „Máme slíbené finance na výstavbu kanalizací a čistíren v místních částech Buková a Salavice,“ připojil starosta.

Trnka zmínil také nutnost pokračovat v práci na výstavbě cyklostezky Hodice – Třešť – Kostelec. „Určitě je potřeba dále řešit také čistírnu odpadních vod, která je v provozu dvacet let,“ uzavřel Trnka. Ten se s místostarostkou Požárovou shodl na nutnosti vybudovat odpočinkovou zónu v lokalitě Na Kanále u třešťského potoka. Město navíc v příštím roce čeká náročná rekonstrukce průtahu centra.