V Polné se do voleb přihlásilo sedm subjektů. „Jsou to KDU-ČSL, ČSSD, ODS a čtyři skupiny nezávislých. Od minulých voleb je jediný rozdíl v tom, že odpadla KSČM a přibyl jeden nezávislý subjekt,“ uvedl starosta Polné Jindřich Skočdopole.

Do komunálních voleb v Třešti podaly kandidátní listiny čtyři strany. „Jejich názvy budeme zveřejňovat až po 18. srpnu,“ vysvětlil tajemník městského úřadu Třešť Stanislav Bartušek. V minulých volbách se komunálních voleb v Třešti zúčastnilo šest politických stran.

Velkopařezitý rybník v Řásné.
Velký pařezitý rybník od srpna začnou vypouštět. Lidé se ale ještě vykoupají

V Telči kandidátní listinu poslední červencový den doneslo šest politických stran. „Společně pro Telč – Piráti a Zelení, Sdružení nezávislých a SNK Evropští demokraté, ODS, KDU–ČSL, KSČM a politické hnutí ČAS ZMĚNY,“ vyjmenovala vedoucí odboru vnitřních věcí telčské radnice Jana Matoušková.

Například v malé obci Brzkov na Jihlavsku bude byla podána pouze jedna kandidátka. „Skládali jsme jednu plnou kandidátku nezávislých a mám informaci, že si dva podávali ještě zvlášť za jednotlivce,“ řekl starosta Brzkova Aleš Bořil.

Komunální volby se budou konat na podzim v termínu od 5. do 6. října. Celkem podalo kandidátní listinu v České republice 159 volebních stran.

Zásah hasičů v jihlavské firmě.
Deset zraněných. To je bilance čtvrtečního požáru Jihlavanu v Jihlavě