"V hlavní budově Základní školy Hradecká řemeslníci zrekonstruovali odborné učebny v přízemí a druhém patře, opravou prošla také sociální zařízení a novinkou je výtah," řekl telčský starosta Roman Fabeš. Na Základní škole Masarykova se rýsuje nově upravený dvůr a prostor mezi školou a sokolovnou. Do konce září se dláždí parkovací plochy a vytváří se nová venkovní učebna a bezpečné propojení mezi školou a sportovní halou. Rekonstrukce se v této škole dočkala i počítačová učebna.

Od nového školního roku budou žáci využívat i nové multifunkční hřiště. Sportoviště za zhruba dvacet milionů korun, kde je například fotbalové hřiště s umělou trávou, basketbalové hřiště anebo prostor pro atletické disciplíny, mělo být kompletně hotové v prosinci. Jenže kvůli tomu, že se rekonstrukce nepovedla, si museli na novinku školáci počkat skoro dalšího tři čtvrtě roku. Kvůli tomu, že se zároveň pracovalo i v tělocvičně gymnázia a střední školy, museli chodit cvičit do jiných prostor různě po městě.

Slavnostní otevření multifunkčního hřiště je v plánu na středu 18. září, kdy se tam uskuteční dopolední atletická olympiáda žáků škol z Telče, Třeště a Nové Říše a večerní fotbalové zápasy mladších a starších žáků pod umělým osvětlením. "Zasportovat si odpoledne může přijít i veřejnost," sdělil Fabeš.