Už o prázdninách 
si milovníci divadla můžou opatřit lístky na podzimní divadelní představení v jihlavském DKO a pojistit si tak jimi vybrané místo v hledišti.

V úterý od 16 hodin byl odstartován předprodej vstupenek na představení Sbohem, zůstávám!, které se uskuteční v plánovaném termínu 30. listopadu. Těšit se můžeme také na představení Carmen, Hraběnka Marica, Vánoční salon Fešáků, O medvědu Ondřejovi a pořady z projektu malá scéna žije, jako jsou Ester Kočičková & Lubomír Nohavica a Buchty a loutky.

Lístky rychle zmizí 
právě v předprodeji

Prodejní doba přes léto ale není stálá. „Lidé sem mohou chodit dva až tři dny v týdnu, dny ale nejsou stabilní. Zájemce se musí koukat na naše webové stránky, kde je prodejní doba průběžně upravována," řekla pracovnice DKO Jihlava, která si nepřála být jmenovaná.

„Už v úterý se sem nahrnulo spoustu lidí. I když jsou prázdniny, zájem o lístky 
v předprodeji je velký. Z minulých let mám zkušenost, že většina lístků na večerní pořady se prodá právě v předprodeji," informovalo programové oddělení DKO.

Koupě lístku v předprodeji se může i vyplatit. Lístky na malou scénu jsou v prodeji 
i s dvacetikorunovou slevou.

Poslední dva prodejní dny před konáním akce se již vstupenky nezamlouvají. Lístky je možné zakoupit i těsně před začátkem představení v prodejním místě u příslušného sálu. To se ale návštěvníci vystavují riziku vyprodaného sálu.

„Naopak u dětských představení jdou lístky na dračku většinou přímo před představením, rodiče totiž neví, jak budou děti moct," sdělili.

V podzimním čase už je naplánováno dvacet tři představení, včetně pronájemní akce, tedy akce, kdy DKO není pořadatelem.

„Největší zájem je podle mého o operu Carmen. Velkou návštěvnost ale čekáme na představení Smolík a Ondřej Havelka, které se začnou prodávat 9. září. Kvalitním koncertem je také Helena Vondráčková," popsala pracovnice DKO.

SIMONA ŠIMKOVÁ