První volební den přišlo 41 lidí z 69, účast byla tedy skoro 60 procent. V sobotu před polednem se zvýšila na 82 procent. Při komunálních volbách v roce 2014 byla volební účast dokonce nejvyšší z celého Jihlavska, a to téměř 90 procent. Naopak nejmenší zájem tehdy o volby měli obyvatelé Jihlavy.

„Lidé jsou zvyklí chodit, mají to na obecní úřad, kde je volební místnost, odevšad blízko. Máme tu spíše starší voliče. Tím nejstarším, který si volby nechce nechat ujít, je šestaosmdesátiletá seniorka. Ta už do volební místnosti nedojde, tak musíme s urnou k ní domů. Pravidelnou účastnicí, která tu byla i v pátek, je pětaosmdesátiletá paní. Ta se zajímá o všechny volby, ptá se nás dopředu, kdy budou,“ sdělila předsedkyně volební komise Lucie Zemanová.

V Borovné mají i prvovoliče, osmnáctiletého Jana Zemana, ten je zároveň nejmladším členem volební komise. „Volil jsem poprvé, když sedím u voleb, bylo by asi špatné, kdybych nevolil. Přesně vím, koho nechci, přesně vím, koho chci. Mám v tom jasno. Budu se účastnit i dalších voleb, krajských, parlamentních a podobně, jen nevím, co od toho čekat,“ řekl Jan Zeman.Borovná leží kousek od Telče, odbočka do vsi je těsně před Horní Myslovou a silnice z Borovné už dál nevede. Ve vesničce s pár chalupami dříve bydleli spíše staří lidé, jezdili se tam rekreovat chalupáři. V poslední době ale v Borovné přibylo i několik mladých rodin nebo párů, co se tam usadili natrvalo. „Už je tu teď více dětí. Přišla jsem sem před patnácti lety. Moje starší dcera tu měla jedinou vrstevnici, moje mladší dcera tu dokonce žádnou kamarádku neměla,“ popsala život v Borovné Zemanová.

Ve vsi není hospoda ani aktivní sbor dobrovolných hasičů. Sousedi se ale i tak scházejí na pravidelných akcích, jako je výlov rybníka, zvěřinové hody nebo pouťová zábava. Jednou za dva roky pořádají setkání rodáků.