V Jihlavě přišla vyjádřit svůj názor více než stovka studentů. Nejednalo se pouze o gymnazisty, ale i o mladé lidi z dalších škol. Přesto studentů mohlo být více. „Střední zdravotnická škola dostala stopku a na AdFontes to dostali přímo zakázáno, že sem nesmí. Přišli studenti z Manažerské akademie, Soukromé střední umělecké školy grafické a vysokoškoláci z polytechnické školy. Nakonec je tu i někdo z té zdravotní,“ řekl k účasti student Dominik Hána, který měl také úvodní proslov.

Ilustrační foto
Zloděj vykradl lom v Boršově

V něm zdůraznil, že studenti zde nejsou z důvodu, že nechtějí být ve škole, ale chtějí změnit politickou situaci. Zmínil, že se to studentům v historii již podařilo. Mezi účastníky kolovala výzva, která by měla vyprovokovat kroky ke změně, a podepsaly se pod ní stovky studentů.

Nicméně Gymnázium Jihlava akci oficiálně nepodpořilo. Studenti účastnící se akce museli donést omluvenku předem. „Školní instituce mají povinnost být apolitické. Bylo by špatně, kdyby nás škola podporovala, a úplně chápu, že nám nedala volno,“ uvedl Hána.

Zdroj: Tomáš Kucej

Demonstrace se zúčastnili i starší lidé. „Jsem rád, že i mladí se začínají tlačit do akce. Je to nehoráznost, co se u nás děje. Katastrofa,“ zhodnotil situaci Zdeněk Novotný z Brtnice, který je již v důchodu. Účastnil se také revoluce před téměř třiceti lety. „Byla až moc sametová, mělo se přitvrdit,“ řekl.

Do protestů se zapojili i studenti z Telče. 

Odbahnění rybníka.
Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme Bílý Kámen