Jedná se o vozy Volkswagen Transporter, které byly pořízeny v letech 2008 a 2009, nyní mají najeto dvě stě až dvě stě čtyřicet tisíc kilometrů. Výjimkou je starší model z roku 2001, který již zvládl přes 350 tisíc kilometrů.

Ačkoliv se zůstatková cena pohybovala od nuly do tří korun, zájem byl jen o dva z nich. „O jedno sanitní vozidlo projevila zájem Nemocnice Havlíčkův Brod, o druhé Nemocnice Pelhřimov,“ prozradil hejtman Jiří Běhounek (ČSSD). Tyto sanitky budou bezúplatně převedeny do majetku nemocnic. Další čtyři vozy se prodají za ceny stanovené dle znaleckých posudků nebo přijde ke slovu ekologická likvidace.

Poskytnutí sanitek do partnerského regionu na Ukrajině se nejeví jako řešení. „Tyto typy sanitek mají hodně poruchové motory a investice v případě poruchy je příliš velká. Byl by to danajský dar,“ vysvětlil hejtman.

Vyřazení starých vozů souvisí s modernizací vozového parku. Záchranka totiž letos na konci dubna pořídila osmičku nových sanitek Volkswagen T6 za dvacet milionů korun. Zdravotní záchranná služba Kraje Vysočina každoročně eviduje více než pětačtyřicet tisíc výjezdů.

Technici v cykloservisech mají v těchto dnech spousty práce
Na opravu kola si musí cyklisté počkat