Během tří dnů se představí přes čtyřicet hudebních interpretů z Česka i zahraničí. „Vysočina Fest si za krátkou dobu svojí existence získal velmi dobré jméno a je jistě jednou z největších pravidelných kulturních akcí pořádaných v Jihlavě. Jsem velmi rád, že popularita festivalu roste a podpora města je na místě," řekl jihlavský primátor Petr Ryška.

Právě město Jihlava se zapojí také se svým stánkem poblíž hlavního pódia. „K prodeji tam budou trička s nápisy Přijdu dýl nebo sluneční brýle. Zdarma od nás pak dostanete třeba balzám na rty nebo reflexního ježka,“ prozradila Magda Svatoňová z příspěvkové organizace města Brána Jihlavy.

Rekonstrukce za dvacet milionů se bude týkat nádraží budovy, venku už byla letos modernizované osvětlení, dělníci předláždili část plochy a srovnali přechody.
Autobusové nádraží v Jihlavě. Chystá se modernizace za dvacet milionů korun

Ta navíc na Vysočina Festu představí i letošní novinku koloinfostánek. Ten začne začátkem července objíždět právě festivaly, cyklostezky, turistické cíle a další zajímavosti na Jihlavsku. Cargo elektrokolo s vozíkem bude přes léto sloužit jako pojízdné informační centrum a bude propagovat Jihlavu a celou její turistickou, kulturní i sportovní nabídku. Kolo ujede na jedno nabití až 250 kilometrů. „Chceme se tak ještě více přiblížit našim návštěvníkům a turistům,“ dodala Svatoňová.

Zdroj: se souhlasem Hitrádia Vysočina

Pracovníci neziskové organizace Rozkoš bez rizika budou také společně se Státním zdravotním ústavem testovat zájemce na protilátky HIV. Sanitka bude stát u hlavního vstupu do areálu v pátek od patnácti do jednadvaceti hodin. „Zájemce budeme testovat z kapky krve z prstu. Jedná se o orientační test, vzorek se vyšetřuje ihned v sanitě. Pokud se jeví jako pozitivní, je vždy ještě nutné ověření testem ze žilní krve,“ shrnula Lenka Vrzalová ze Státního zdravotního ústavu.