Ve druhém čtvrtletí letošního roku se na Vysočině podle dat Českého statistického úřadu ubytovalo více než 186 tisíc turistů. „Což je oproti loňskému roku o 5,38 procenta více,“ uvedla Oľga Königová, ředitelka organizace Vysočina Tourism.

Vyšší čísla potvrzují i provozovatelé ubytovacích zařízení v kraji. Turisté na Vysočině také častěji přespali. „Počet strávených nocí činil téměř 378 tisíc, což je v porovnání s rokem 2022 nárůst o téměř čtyři procenta,“ doplnila Königová.

Naopak je ale nižší číslo, které ukazuje na délku pobytu návštěvníků v kraji. „V současné době je průměrná délka pobytu nejkratší od roku 2017, tedy 3,07 dne,“ uvedla Königová.

Zdroj: Youtube

Oľga Königová také poukázala na fakt, že srovnání čísel za celé první pololetí letošního roku je z pohledu turismu pozitivní. „Celkový počet příjezdů turistů do hromadných ubytovacích zařízení v Kraji Vysočina meziročně narostl o 13,5 procenta a počet přenocování se oproti první polovině loňského roku navýšil o téměř jedenáct procent,“ uzavřela dodala Königová.

Ze zahraničních turistů Kraj Vysočina nejčastěji navštěvují Slováci, Němci a Poláci. „Nejdelší dovolenou na Vysočině tráví turisté z Francie – v průměru téměř čtyři dny. Italové se v Kraji Vysočina zdržují 3,43 dne, Nizozemci 3,3 dne. Slovenští turisté na Vysočině setrvávají v průměru 2,92 dne,“ uzavřela ředitelka Vysočina Tourism.

Likvidace nočního požáru ve firmě Enviropol v Hruškových Dvorech v Jihlavě.
Hořely baterie. Noční požár elektroodpadu v Jihlavě způsobil milionovou škodu