První inženýři jsou z magisterského studijního programu Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi. Jeho výuka zažčala na škole v Jihlavě v roce 2021. „Přiznávám, že je v tom pro mě osobně jistá emoční linka, protože jsem se spolu s kolegy podílel na vzniku tohoto studijního programu a je vždy příjemné vidět, že naše společné úsilí začíná nést první výsledky,“ uvedl rektor VŠPJ Zdeněk Horák ke slavnostní promoci prvních inženýrů z Vysočiny.

Zdroj: Youtube

Slavnostní promoční akt mají za sebou také první čtyři studenti, kteří úspěšně dokončili bakalářský studijní program Aplikované strojírenství. „V současnosti je kvalifikovaných strojařů na trhu práce nedostatek a šikovní absolventi našeho oboru rozhodně nebudou vyčkávat na pracovních úřadech,“ věří garant studijního oboru Miloslav Vilímek.

Archeologický výzkum ve Smetanových sadech v Jihlavě.
VIDEO: Archeologové objevili ve Smetanových sadech už přes dvě stě hrobů

V rámci čtvrtečních promocí obdrželi své diplomy také čerství bakaláři ze studijních programů Cestovní ruch a Finance a řízení. O den dříve ve středu 12. července symbolicky zakončili své studium také absolventky a absolventi zdravotnicky zaměřených oborů a programů Zdravotně sociální pracovník, Všeobecná sestra a Porodní asistentka.