Vysočina má podíl zeleně na zastavěné ploše vůbec nejvyšší ze všech regionů v Česku. „Lidé v kraji také více myslí na životní prostředí, svědčí o tom velmi vysoké množství recyklovaného odpadu v přepočtu na obyvatele,“ uvedl za Místo pro život David Palát.

Naděje na dožití u mužů i žen je zde jedna z nejvyšších v celé České republice. S kapacitami mateřských škol zde není problém, ukazuje to vůbec nejvyšší procento dětí ve věku 3 až 5 let v nich umístěných.

Ve vitríně na chodbě jsou fotky letadel včetně ukázky konkrétních dílů, které využívají.
Pokud chcete letět na dovolenou, bez nás to nepůjde, říká ředitel Jihlavanu

Na Vysočině je nejnižší počet aut na 1000 kilometrů silnic, nejvyšší volební účast, nejnižší podíl nezaměstnaných mužů, velmi nízký počet trestných činů a také velmi vysoký počet kulturních akcí. Pouze průměrných hodnot dosahuje Kraj Vysočina, pokud jde o počet lůžek v sociálních zařízeních, dále v počtu dětí připadajících na jednu třídu základní školy, ve výsledcích studentů u státních maturit z českého jazyka a také v průměrných mzdách a cenách bytů v poměru ku mzdám.

Lidé na Vysočině třídí odpad jako jedni z nejlepších z celé republiky. Nejnižší je tady podíl čištěných odpadních vod vypouštěných do kanalizace. Na Vysočině je velký nedostatek policistů, bohužel počet požárů je zde vysoký.

Výsledné pořadí krajů za rok 2023
1. Hlavní město Praha
2. Královéhradecký kraj
3. Kraj Vysočina
4. Jihomoravský kraj
5. Jihočeský kraj
6. Liberecký kraj
7. Zlínský kraj
8. Plzeňský kraj
9. Pardubický kraj
10. Středočeský kraj
11. Olomoucký kraj
12. Moravskoslezský kraj
13. Ústecký kraj
14. Karlovarský kraj