„Smyslem stipendií je získat nové lékaře. Vypadá to, že se to daří,“ uvedl po jednání rady hejtman Jiří Běhounek. Od roku 2017 se do programu zapojilo už celkem 35 zájemců. Poslední uchazeč by se měl věnovat nukleární medicíně a nastoupit do Pelhřimova.

Pro nemocnici v tomto městě se podařilo získat už pět mladých lékařů. Stejný počet také pro třebíčskou nemocnici. Největší zájem je pak pracovat v Jihlavě a Havlíčkově Brodě. V obou nemocnicích bylo vyplaceno nebo se ještě vyplácí po 12 stipendiích. Nejvíce zájemců se přitom specializuje na obor vnitřního lékařství. Jsou však mezi nimi také budoucí ortopedi, neurologové či gynekologové. Nejmenší zájem mají stipendisté pracovat v nemocnici v Novém Městě na Moravě. Tam je jediná zájemce, který by měl být radiologem.

Na parkoviště Mokovu jezdí zaměstnanci, návštěvy, ale i jiní řidiči.
Uzavírka v Hruškových Dvorech brzy skončí

Kraj vyplácí stipendium studentům od dokončeného druhého ročníku. Získat lze 50 tisíc za rok. Za celé studium tak maximálně 200 tisíc korun. Ve vysočinských nemocnicích pak musí stipendisté odpracovat stejný počet let, jaký pobírali peníze. Pokud nenastoupí nebo z kraje odejdou, musí peníze vrátit.