Řečí čísel - více než osm z deseti dotázaných si nosí do obchodu vlastní nákupní tašky, lidé pijí kohoutkovou vodu místo balené a nepotřebné věci darují ostatním. „Přibližně dvě pětiny respondentů používají ekologicky šetrnou kosmetiku na osobní hygienu a prací a čisticí prostředky,“ dodala mluvčí krajského úřadu Eva Neuwirthová.

Festival Pelhřimov – město rekordů.
Agentura Dobrý Den: Festival nebude, rekordy se přesouvají do karantény

Více než polovina dotazovaných prý ve své domácnosti třídí odpad soustavně a tři pětiny z nich třídí všechny druhy, ke kterým mají kontejnery. „Za nepřijatelné považují lidé pálit plastové odpady v kamnech, vyhazování zbytků jídla a vyhazování odpadu do kontejnerů na směsný odpad namísto kontejnerů na tříděný odpad,“ řekla mluvčí.

Tři čtvrtiny dotazovaných si na nákup nosí seznam, přesto ale nakupují i to, co na něm není. Rádi nakupují v hromadném balení. I z toho důvodu pak vyhodí v průběhu týdne potraviny v průměrné hodnotě téměř sto korun. „Více než třetina vyhazuje odpad do kontejneru na směsný odpad, přestože jsou si vědomi, že patří do kontejnerů na tříděný odpad,“ uzavřela Neuwirthová.

Ilustrační foto.
Zloděj si ukradené auto užíval jen tři týdny. Teď mu hrozí osm let vězení