Do třebíčského centra se aktuálně přihlásilo dvaapadesát dobrovolníků z řad zdravotníků. „Jsou to zaměstnanci naší nemocnice. Očkujeme už poměrně dlouho, takže vědí, co a jak. Střídat se budou podle toho, jak kdo zrovna bude moci,“ prozradila mluvčí Nemocnice Třebíč Jitka Mácová.

Pomáhat tady ale budou i pracovníci městského úřadu. „Budou zajišťovat administrativní práci. V tomto případě jde o šedesát lidí,“ vyčíslila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Dobrovolníci najdou uplatnění i v očkovacím centru v jihlavských Hruškových Dvorech. „Budou pracovat na administrativních pozicích v očkovacím centru v Hruškových dvorech,“ informovala mluvčí Nemocnice Jihlava Monika Zachrlová.

Podobné je to i v Pelhřimově, kde centrum už funguje. „Ti, kteří se v minulosti přihlásili, jsou postupně zaškolováni. V současné době nelze jednoznačně říct, na kterých pozicích jsou nejvíce potřeba. To se ukáže až po rozvolnění a návratu k běžnému fungování nemocnice. Vše řešíme operativně,“ sdělil ředitel pelhřimovské nemocnice Michal Kozár.

Kde se očkuje na Vysočině:

Pelhřimov – kulturní dům Máj
Jihlava – nemocnice a vědeckotechnický park v Hruškových Dvorech
Třebíč – nemocnice a kulturní centrum Fórum
Havlíčkův Brod – budova onkologie v areálu nemocnice
Žďár nad Sázavou - sportovní hala na Bouchalkách
Nové Město na Moravě - nemocnice
Telč - poliklinika
Třešť - poliklinika

Kdyby se k nim chtěl ještě někdo přidat, má šanci. „Stačí, když na e-mail ockovani@kr-vysocina.cz zašle svoje osobní údaje, profesní zaměření, druh práce, kterou může vykonávat, a časové možnosti své výpomoci,“ doplnila mluvčí Nemocnice Pelhřimov Alexandra Knapová.

O poznání jiná situace je v Havlíčkově Brodě. Tady očkovací centrum vzniká v areálu nemocnice, a to v budově onkologie, takže žádné dobrovolníky neshánějí.

„Se vším jsme počítali předem a očkovací centrum je personálně plně obsazené,“ potvrdila mluvčí brodské nemocnice Petra Černo.

Stejně tak má personální otázku vyřešenou Nemocnice Nové Město na Moravě, jejíž zdravotníci budou očkovat také přímo v nemocnici, ale i ve sportovní hale ve Žďáře nad Sázavou. „Dohodu o provedení práce jsme se všemi uzavřeli už v únoru,“ přidala se mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

 

Očkovat tady bude třicet lékařů, osmdesát zdravotních sester a pomáhat čtyřicet administrativních pracovníků. „Jsou jak z řad našich zaměstnanců, tak z řad kolegů zdravotníků z naší spádové oblasti - ambulantní specialisté, praktičtí lékaři, zubaři, studenti zdravotní školy, zdravotníci ze záchranné služby Kraje Vysočina,“ dodala Pecková.