Výrazně chladno bylo na stanicích na Žďársku. Ve Velkém Meziříčí meteorologové naměřili téměř pět stupňů pod nulou. V Bystřici nad Pernštejnem se rtuť teploměru zastavila na hodnotě minus 3,4 stupně Celsia.

Nejchladněji bylo ale v noci a k ránu v Jihlavě. „Na měřicí stanici Jihlava-Hruškové Dvory jsme naměřili hodnotu minus 5,1 stupně Celsia. Číslo tak překonalo rekord z roku 1965,“ uvedli meteorologové. Naopak hodnoty nad nulou naměřili v noci na středu převážně ve stanicích na Třebíčsku. Například Sedlec hlásil téměř dva stupně.

Teploty naměřené na stanicích Vysočiny z noci na středu 18. října. Zdroj: ČHMÚPro zvětšení tabulky klikněte ZDEZdroj: Zdroj: ČHMÚ

Na některých místech České republiky teploty ale klesaly hluboko pod nulu, například stanice Kvilda-Perla naměřila minus deset stupňů Celsia.

Ilustrační foto.
Ranní mráz na Vysočině: pod nulou bylo také v Přibyslavi

V nadcházejících dnech se má podle předpovědí meteorologů oteplit. V noci na čtvrtek sice ještě mohou teploty při déletrvající zmenšené oblačnosti klesnout k nule, v dalších dnech ale již mrznout nemá. Naopak i noční teploty mohou stoupat nad deset stupňů Celsia. Dnes ráno také skončila výstraha před mrazem ve vegetačním období, která platila od pondělí.