Původně měla budova začít růst už v lednu. Nacházet se bude mezi gynekologickoporodnickým oddělením a heliportem. Kvůli problému s developerskou firmou Unimex group má ale zpoždění. Sporem se stal pozemek, který leží za budovou heliportu.

„Celý projekt je kvůli těmto problémům ohrožen. V místě plánované stavby vede hojně užívaná cesta pro pěší. Původně zamýšlená jednoduchá varianta přesunutí cesty o několik desítek metrů dál, na pozemek soukromého investora, se zkomplikovala. Tato firma má v úmyslu na pozemku vystavět nákupní zónu,“ uvedla mluvčí nemocnice Veronika Novotná.

Celá věc by se měla posunout dál 16.února. Jihlavští zastupitelé by měli s developerskou firmou jednat o směně.
„Firma sice chce parcely směnit, avšak velice strategicky. Tak, aby na své pozemky získala přístup z ulice Vrchlického a měla větší šanci svůj záměr výstavby obchodního centra zrealizovat,“ doplnila Veronika Novotná. Jinou cestou se ale město vydat nejspíš nemůže, a tak na směnu pravděpodobně přistoupí.

Pavilon bude zahrnovat 45 lůžek intenzivní péče. Také 40 postelí poslouží pacientům na infekčním oddělení. To nynější se už podle vedení nemocnice nachází v havarijním stavu. V objektu bude také příjmová ambulance a tunel, který propojí heliport.