Do druhého kola senátních voleb prošel Miloš Vystrčil (ODS) a Vratislav Výborný (ČSSD).

„Osobně jsem spokojen, že se mi podařilo postoupit do druhého kola, ale nic není rozhodnuto, je potřeba ještě uspět i v dalším kole. Teprve až potom lze říci, jestli člověk uspěl či neuspěl,“ vyjádřil se Vystrčil. Podle Vystrčila o postupu do druhého kola rozhodlo to, že voliči umí přemýšlet. „Voliči nejsou vůbec hloupí, to už prokázali několikrát. Dokážou zhodnotit nejenom to, co se předvádělo při volební kampani. Doufám, že to takhle dopadne i v druhém kole,“ řekl Vystrčil.

Vratislava Výborného postup do druhého kola senátních voleb překvapil asi ještě víc. „Jsem nesmírně šťastný, v konkurenci osobností, jaká tady byla, je můj postup skvělým úspěchem,“ užíval si výsledky prvního kola Výborný. „Postup do druhého kola je v první řadě výzva, abych teď oslovil co nejvíc lidí a měl tak šanci uspět i v kole druhém,“ dodával.

Vystrčil získal přes 34 procent hlasů, Výborný přes devatenáct procent. Na pomyslné třetí příčce skončil Pavel Šlechtický (KSČM) s téměř patnácti procenty. Až za ním skončil lidovec Jan Kasal, který kandidoval s podporou Věcí veřejných. Dále se seřadili Zdeňka Drlíková (TOP 09), Vladislav Nechátal (Svobodní), František Halásek (Suverenita) a Eduard Zeman (SPOZ).

Volební účast byla 43 procent.