Děti z inovativní třídy mohly přijít s rodiči. „V této třídě hodně spolupracujeme s rodiči, ti mají o výuku zájem, a tak jsme je pozvali i k předávání vysvědčení,“ vysvětlila ředitelka školy Ivana Málková.

Dětem za uplynulý školní rok zůstala řada vědomostí a také zajímavých zážitků. „Rozdělovali jsme živočichy a potom jsme dávali kartičky se jmény k rybám,“ vybavil si Áďa Kafka. Usoudil, že se mu bude o prázdninách po škole trochu stýskat a těší se, až se v září zase potká se spolužáky.

Koupaliště v Lukách nad Jihlavou.
Koupání je na Jihlavsku dražší. Lidé se mohou těšit na novinky v občerstvení

To Matylda Konvalinková příliš mluvit nechtěla. Sdělila ale, že končící školník rok byl podle ní nejlepší. Slovo si tak vzala její maminka Romana. Má už rozmyšleno, jak naloží s prázdninovým časem. „Určitě pojedeme na dovolenou k moři, na Šumavu a budeme podnikat výlety po Česku. A taky se budeme snažit, aby zbyl nějaký čas pro odpočinek jen tak doma,“ řekla.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Učitelka z inovativní třídy Alena Veliká při předávání vysvědčení svým vtipem a pohotovostí nezapřela moderátorskou minulost. I ona dostala od Deníku dotaz, co bude dělat o prázdninách. „To nejsou prázdniny, to je dovolená,“ zdůraznila a pokračovala: „Bude se mi stýskat, člověk je celý rok v tempu a najednou nic. Já tedy jdu do práce ještě v pondělí a úterý, ale od středy to bude velký rozdíl.“ Plánovat a přemýšlet,co se povedlo a co třeba dělat příští rok jinak, prý ale nepřestane ani v létě.