Maminka Alena Hutařová se již dvaadvacet let stará o dva zdravotně postižené syny a zdravou dceru. Život rodiny Hutařových tedy nemůže fungovat bez pomoci osobní asistentky.

„Abychom mohli nadále platit služby osobní asistence, rozhodla jsem se s pomocí občanského sdružení Pampeliška uspořádat charitativní akci. Výtěžek z této akce bude věnován organizaci Život 90 v Jihlavě, od které služby osobní asistence využíváme," vysvětlila Alena Hutařová. Výtěžek z bálu pomůže zkvalitnit život syna Patrika, který má dětskou mozkovou obrnu a je plně odkázán na pomoc druhé osoby.

„Kdo má rád bluegrassovou a country hudbu, je srdečně zván do Vysokých Studnic na páteční bál. Tématem je návrat do dětství, vítáno je odpovídající oblečení," doplnila další informace Hutařová. K poslechu i tanci hraje bluegrassová kapela Direct. Country bál začíná ve 20 hodin v sále kulturního domu ve Vysokých Studnicích. Vstupné je 120 korun. Předprodej probíhá na čísle 607 847 906.

Svoz na akci je zajištěn. Autobus pojede v 19.30 hodin z jihlavské třídy Legionářů (parkoviště za Bilou). Cestou zastavuje na zastávkách u Tesca, v Heleníně a ve Velkém Beranově.

ZUZANA MUSILOVÁ