VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výzva. Jak jsem dohonila medvěda Brtníka

Brtnice – Přihlásit se na Běh medvěda Brtníka, který se konal 7. května v Brtnici, mi zpočátku přišlo jako dobrý nápad. Alespoň mě to donutí něco dělat a trochu trénovat, běhání jsem totiž vždycky nesnášela a chtěla jsem se v něm zlepšit. Zaregistrovala jsem se na trasu o délce 11 km.

11.5.2016
SDÍLEJ:

Zvládli jsme to. Na konci úspěšného jedenáctikilometrového běhu se dostavil obrovský pocit spokojenosti.Foto: Marie Majdičová

S běháním jsem začala v březnu, abych se za ty dva měsíce stihla dostat do přijatelné formy a zaběhla 11 kilometrů v průměrném čase, žádné rekordy jsem neočekávala, prostě jsem jenom nechtěla být poslední. Jenže jednou to bylo počasí, podruhé mě postihla rýma z předchozího výběhu a potřetí se mi prostě jen nechtělo vstát z vyhřáté postele. Každodenní dobíhání autobusu se bohužel jako trénink počítat nedalo, a můj plán dostával značné trhliny. Řekla jsem si ale, že to zvládnu.

Když jsem v sobotu dorazila do Brtnice, zmocnila se mě lehká panika. Při pohledu na rozcvičující se závodníky jsem si pomyslela: „Co tady dělám, vždyť ani nevím, jak bych se měla před závodem rozcvičit nebo protáhnout." Přestože atmosféra na náměstí byla přátelská, mé nervy a potní žlázy stejně pracovaly naplno. Najednou mikrofon držela v ruce, místo moderátora, brtnická starostka a začala odpočítávat. Už nebylo cesty zpět. Ozval se výstřel a já spolu s ostatními vyběhla (prozřetelně jsem se zařadila spíše dozadu, abych se vyhnula pocitu totální frustrace, kdyby mě předbíhali ostatní závodníci).

Zpočátku bylo všechno dobré, trasa vedla přes město k zámku, kde jsme oběhli kašnu a pokračovali směrem ke hřbitovu. Říkala jsem si, že okruh (o délce 5,5 kilometru) už určitě bude končit, protože jsme běželi blízko náměstí. Najednou jsem ale byla na louce a v dálce před sebou jsem pozorovala malé postavičky běžců, kteří už se vraceli. To snad ne. Bylo mi jasné, že mám ještě pěkný kus cesty před sebou. Mým nohám to bylo jasné taky a vzdálenost mezi mnou a ostatními se začala postupně zvětšovat.

Po oběhnutí řeky po nekonečné louce jsem se konečně přiblížila k náměstí. Jelikož jsem běžela delší okruh, musela jsem proběhnout kolem cíle a pokračovat dál. Mé zděšení při pohledu na všechny závodnice přede mnou, které měly pouze jeden okruh, a tím pádem už končily, bylo obrovské. Celý okruh podruhé nezvládnu, nejsem žádný sportovec, nejradši mám pohled na svět z horizontální polohy.

Dost! Dost těch výmluv, prostě běž! Je to jen jedenáct kilometrů, nejsi přece tak líná! „To nejsem," odpověděla jsem si a běžela dál, najednou mi došlo, že už jsem za půlkou druhého okruhu a slyším hlasy z náměstí. Popadla mě neuvěřitelná radost, a dokonce jsem se při běhu musela usmívat. V cíli už sice moc lidí nebylo a žádný aplaus se nekonal, ale i tak to byl nejlepší moment z celého běhu. Ten pocit z toho, že jsem se překonala, byl k nezaplacení. Myslím, že tenhle přístup začnu praktikovat častěji, a to nejenom při běhání.

Marie Majdičová, studentka 
žurnalistiky, MUNI Brno

Autor: Redakce

11.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení