Skupinka aktivních lidí z Rantířova může za to, že se vlakové nádraží v obci dostalo mezi desítku nejlepších v soutěži Nejkrásnější nádraží 2014. A nebylo tam jenom do počtu. Do Rantířova nakonec putovalo druhé místo v hlasování veřejnosti a zvláštní ocenění. Komise soutěže ocenila kolektiv, který se pravidelně a nezištně stará, aby nádraží bylo důstojnou bránou do údolí Rantířova.

Nádraží do soutěže přihlásil Jaroslav Fišer. Ten se totiž letos na jaře domluvil se skupinkou asi devíti lidí, že nenechají nádraží pustnout a něco s tím udělají. Sami totiž jezdí vlakem často a mají rádi, když jsou nádraží udržovaná. A to rantířovské vždy nebylo. „Dříve se o to starala zaměstnankyně nádraží, ale ta skončila. Od té doby to kolem zarůstalo a nevypadalo to dobře. A tak jsme se s partou domluvili a začali jsme se o něj starat," popsal začátky Jaroslav Fišer. S čištěním a revitalizací zeleně začali letos začátkem května. „Zeleň jsme pročistili, zasadili nové rostliny a pravidelně se o ně staráme. Odměnou jsou nám pochvalná slova od lidí," popsal Fišer.

Parta lidí dělá vše svépomocí a na vlastní náklady. „Tomu se na vyhlášení v Praze, kde byla jedna členka naší party, divili," směje se aktivní občan z Rantířova. Sami si financují benzin do pily a používají i vlastní nářadí.

Do budoucna hodlají ve svých aktivitách kolem zastávky pokračovat. Před zimou například chtějí na nádraží dopravit posypový materiál. Jejich aktivitu proto oceňuje také starosta Rantířova Tomáš Novotný. „Občanská iniciativa lidí kolem pana Fišera je chvályhodná, takových lidí by mohlo být v obci více," podotkl Novotný s tím, že pokud by se chtěl kdokoli další zapojit do aktivit v obci, najde u něj podporu.

Komise soutěže aktivitu kolektivu ocenila. V textu zvláštního ocenění stojí: Za zachování tradičního výrazu budovy českomoravské transverzální dráhy a za odpovědnou péči o stanici a její okolí ve spolupráci s týmem Za nádraží v Rantířově krásnější.

Letos se uskutečnil už osmý ročník soutěže, který pořádá Asociace Entente Florale CZ Souznění, o.s., s dalšími partnery. Nejkrásnějším nádražím se pro letošní rok stalo nádraží Brno Chrlice. Získalo nejvíce hlasů veřejnosti.