V sobotu milovníci dobrého jídla svou jednodenní restauraci otevřeli na Farmářské tržnici v Jihlavě. Jako prodávající se tam sešli ti, kdo si chtěli vyzkoušet pocit, kdy uspokojí chutě ostatních.

Jihlavští gurmeti a nadšení amatérští kuchaři servírovali své domácí speciality u provizorních stolků. V nabídce byly například rybí karbanátky, polévka, bezlepkové speciality nebo babiččiny koláče. „Ochutnejte, je to takový tip na vánoční cukroví, ale zdravé," lákala k ochutnání kuliček z datlů a slunečnicových semínek jedna z prodávajících. Jedna kulička stála čtyři koruny. Hlavním cílem akce totiž není výdělek.

„Líbí se mi tu velmi. Hlavně je hezké, že je tu živo a sešli jsme se tady s přáteli a ochutnali jsme od všeho trochu a musím říct, že všechno je výborné. Teď si dáme ještě čaj na zahřátí," vyjádřila se návštěvnice Karolína Janoušková.

Festival jednodenních restaurací začal v Helsinkách. V květnu 2011 se v rámci prvního Restaurant Day otevřelo na 40 restaurací po celém Finsku a můžete hádat dvakrát, s jakou úspěšností se tento festival jídla a pití setkal. Dnes to vypadá tak, že se během 24 hodin otevře na tisíce dočasných restaurací, stánků, domovů od New Yorku po Tokio a nápadům se meze nekladou, ba naopak. Farmářská tržnice podporuje hlavně regionální produkty. Místo surovin dovážených ze zahraničí nabízí kvalitní potraviny od místních prověřených farmářů. „Vietnamce u nás rozhodně nenajdete. Všichni trhovci, kteří prodávají na naší tržnici, jsou prověřeni," uzavřela Dagmar Pluhařová, která s chodem tržnice vypomáhá.