„Letos jsem zdražovala o deset korun za kilo. Musela jsem k tomu přistoupit, protože v loňském roce jsem cenu nechala stejnou, ale například cena másla se hodně zvedla. Některé zákazníky to asi odradilo, ale to se nedá nic dělat, alespoň budu mít předvánoční časo něco klidnější," vyjádřila se Jaroslava Bednářová. Podle ní je největší zájem o tradiční druhy cukroví, jako je slepované nebo rohlíčky.

Zdražování se nevyhnulo také jedné z nejpopulárnějších cukráren v Jihlavě,a sice cukrárně U Brány. „My jsme zdražovali o dvacet korun za kilogram. Pro letošní rok tedy zákazníci zaplatí 340 korun za kilogram cukroví," spočítal vedoucí cukrárny Jan Cakl.

Ke zdražování cukrárnu vedlo také zvyšování cen používaných surovin do cukroví. I když objednávek má oblíbená jihlavská cukrárna zřejmě kvůli zdražování o něco méně než v loňském roce, objednávky už nepřijímá. „Zákazníků je o něco méně, ale není to nějak drastické. Zakázky už nebereme od konce listopadu, je totiž potřeba vědět dopředu, kolik toho máme napéct. Pár jsme jich vzali ještě výjimečně začátkem prosince, ale teď už opravdu nikoho nepřibíráme," informoval Jan Cakl.

Nejčastěji si cukroví objednávají lidé nad třicet let. „Jsou to třeba rodiny s dětmi, ale i starší zákazníci. Nejvíce jich je ve věku čtyřicet až padesát let," vypozoroval vedoucí cukrárny. Podle něj si zákazníci nejčastěji objednávají kilogramové balení cukroví.