Ta včera v Jihlavě vyhrála nominační klání pro Českou republiku, které se konalo v jihlavském Domě kultury. Spolu se soutěží probíhal také cukrářský festival.

„Péct dorty jsem začala někdy před pětadvaceti lety kvůli našim dětem. Chtěla jsem jim udělat originální dort k narozeninám a tak nějak postupem času se ze sladkého pečení stal velký koníček," řekla Marta Maršánová s tím, že nejdřív šlo o klasické dorty. „Pak jsem začala experimentovat s marcipánem. Snažím se tvořit dorty netradiční, originální a hlavně domácí, které jsou nejen hezké na pohled, ale i chutnají," dodala nadaná česká cukrářka.

Soutěž v Jihlavě probíhala ve třech stejných kategoriích, jako se bude konat v Miláně, pouze šlo o jiné téma. V Jihlavě bylo hlavním tématem 700. výročí narození Karla IV. Soutěžící se museli představit s maketou hlavního dortu, zhotovit dort na místě a porotě dát ochutnat degustační vzorek. „Tady v Jihlavě na to mají soutěžící čtyři hodiny, v Miláně na to budou mít dva dny. Tady nám ukážou, jestli jsou hodni svoji republiku reprezentovat v Miláně, kde budou vytvářet cukrářský exponát, který bude jedlý, a z účastníků nakonec vzejde mistr světa," přiblížila soutěž jedna z hlavních organizátorek Jitka Krajdlová.

V Jihlavě měli ale soutěžící práci o něco ulehčenou. „Dort, který tu vznikne, by měl být stejný jako maketa.

V Jihlavě ho ale soutěžící tvoří v menší míře, protože makety jsou práce několika desítek hodin. Takže tady nám ukážou, že umí dort potáhnout a použít zdobicí techniku, kterou použili na maketě," informovala organizátorka. Vzhledem k danému tématu mohli návštěvníci festivalu obdivovat dorty soutěžících ve tvaru hlavy Karla IV., jeho koruny nebo také hradu Karlštejn. „Každý to pojal trošku jinak, většina se soustředila na Karla IV. jako takového a někdo použil artefakty té doby, ať už architekturu nebo doplňky té doby. I barvy odpovídají té době, není to nic divokého nebo pestrého, drží se spíše střídmosti gotiky," popsala Jitka Krajdlová.

Marta Maršánová za Českou republiku a Lucia Cíbiková ze Slovenské republiky nakonec porotu oslovily nejvíce a postoupily na světové finále do Milána. V období před tímto finále se budou moci zdarma zúčastnit vybraných kurzů a školení ke zvýšení své odbornosti. Každému soutěžícímu bude přidělen odborný kouč, se kterým budou spolupracovat. Dále budou mít hrazeny veškeré výdaje.