„Petra Humlerová si sama aktivně a zcela nezištně uhradila drahý kurz canisterapie pro sebe a svého psa. Spolu s ním dochází za pacienty na Paliativní stanici na oddělení Geriatrické a následné péče a i na jiné oddělení. Vedení jihlavské nemocnice tak díky ní zařadilo canisterapii do domovního řádu nemocnice,“ vysvětlila nominaci ambulantní sestra Oddělení geriatrické a následné péče jihlavské nemocnice Jaroslava Pecková.

Druhé místo patří Michalu Sopkovi, který jako dobrovolník pracuje v Odlehčovací službě Adapta Oblastní charity Jihlava. „Celý rok pro uživatele připravuje odpolední programy v rámci Dramaterapie a kreativní dílny,“ uvedla tisková mluvčí Oblastní charity Jihlava Barbora Živná.

Třetí cenu si převzala Michaela Žižková. Ta totiž každý týden dochází na Pracovní terapii geriatrického oddělení jihlavské nemocnice, kde pomáhá seniorům při jejich volnočasových aktivitách, jako jsou výtvarné dílny nebo kurzy vaření.

Ceny každoročně udílí Dobrovolnické centrum Oblastní charity Jihlava. „Porota vybírala z deseti nominovaných osob na základě informací z nominačních lístků. Letos v porotě zasedl například ředitel Oblastní charity Jihlava Michal Novotný či vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Magistrátu města Jihlava Tomáš Koukal,“ přiblížil koordinátor dobrovolníků Oblastní charity Jihlava Roman Mezlík. Dobrovolníky nominovali pracovníci z jednotlivých organizací, kteří je v nich mají na starosti.

Slavnostní večer se konal v Divadelním klubu Horáckého divadla. Ocenění získali například vstupenky na představení do Horáckého divadla Jihlava a také do jihlavského aquaparu Vodní ráj. „Dostali také telefon a voucher do restaurace Bistrot de papa v Horních Dubenkách,“ dodal Mezlík.

Oblastní Charita Jihlava hledá dobrovolníky celoročně. Hodně jich bude potřebovat například pro blížící se tradiční Tříkrálovou sbírku.