Nejmladších, tedy osmnáctiletých kandidátů, je na Jihlavsku rovnou šest. Všichni jsou to studenti a o hlasy se ucházejí v Jihlavě, Ořechově, Olšanech nebo v Polné. Jihlavsko mělo před volbami jediného odvolaného kandidáta - a to v malé obci Doupě.

V Jihlavě se na hladkém průběhu voleb v celkem osmapadesáti okrscích podílí 471 osob ve volebních komisích, z toho 58 zaměstnanců města jako zapisovatelé. Současný primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD) již delší dobu avizuje, že svůj post po volbách uvolní. Chtěl by ale zůstat zastupitelem, na kandidátce strany je na pátém místě. Je ale nemocný, a tak před volbami nevěděl, zda sám vůbec půjde hlasovat.

Kuriozitou je v Jihlavě čtyřiačtyřicátý volební okrsek v Kosově, kde se topí tuhými palivy. Uhlí a dřevo je uskladněno mezi volební plentou a kamny. Za první půl hodiny však volili jen čtyři lidé, volební účast při komunálních volbách zde prý obvykle bývá jen kolem dvaceti procent. Krajské město Vysočiny mělo při minulých komunálních volbách nejnižší volební účast z celého Jihlavska.

Jak to bylo naposledy? Jihlavsko mělo v roce 2014 celkem 218 volebních okrsků. Na seznamu bylo 90 551 voličů, volební účast byla před čtyřmi lety na Jihlavsku 47 procent. Nejvyšší volební účast zaznamenali v Borovné 86,76 procenta, druhý byl Hrutov s 86,76 procenty. Nejméně lidi zajímaly volby v Jihlavě s 35,16 procenty a v Rančířově s 35,76 procenty Nejmenší obcí byl podle počtu voličů Vanůvek. Při minulých volbách jich v seznamu bylo 29.