Votřel od svých osmnácti let trpí roztroušenou sklerózou, kvůli které má značné problémy s chůzí. Pomoci mu může speciální neurostimulátor. „Neurostimulátory mi velmi pomáhají a bez nich bych svojí práci už nedokázal plnit. Nedávno jsem vyzkoušel nový přístroj WalkAide a bylo to jako nebe a dudy. Chůze se mi velmi zjednodušila, kopec najednou nebyl překážkou a dokonce i schody jsem zvládl bez opory,“ vysvětlil Votřel.

Telčské náměstí Zachariáše z Hradce.
Historické město roku: Telč porazila na Vysočině Jemnici i Moravské Budějovice

Jenže jedno taková zařízení stojí více než sto tisíc korun a pojišťovny jej nehradí. Votřel přitom potřebuje dvě. Každé na jednu nohu. Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové proto pro muže na portálu Darujme.cz uspořádala sbírku. Do jejího konce zbývá dvaatřicet dní, aktuálně přispělo 109 lidí, kteří darovali bezmála sto tisíc korun.

Jenže jedno taková zařízení stojí více než sto tisíc korun a pojišťovny jej nehradí. Votřel přitom potřebuje dvě. Každé na jednu nohu. Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové proto pro muže na portálu Darujme.cz uspořádala sbírku. Do jejího konce zbývá dvaatřicet dní, aktuálně přispělo 109 lidí, kteří darovali bezmála sto tisíc korun. „Vláďa je pevnou součástí našeho týmu. Velmi si cením, že s nemocí bojuje i přesto, že se ozývá doslova při každém kroku, protože ho trápí hlavně při chůzi. Ujít padesát metrů je často oříšek. Moc si jeho pozitivního přístupu vážím, jsem rád, že jsme se v Pavlově do sbírky zapojili a přimlouvám se, pokud budete chtít pomoci, za jakoukoliv částku, která Vláďovi pomůže k pořízení speciálních WalkAidů,“ uvedl ředitel Stanice Pavlov Zbyšek Karafiát.

Votřela jeho nemoc hodně omezuje v pohybu, ale vzdoruje jí sportem. Věnuje se jezdectví a závodí v disciplíně Paradrezura. Získal dva tituly Mistra České republiky a byl součástí reprezentace pro Mistrovství Evropy 2019. „Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří sbírku sdílejí, že mě podporují a pomáhají. Děkuji všem, kteří jakoukoliv částkou podpoří dosáhnutí cíle 225 tisíc korun. Budu vás včas informovat o aktuálním vývoji a slibuji, že nezneužiji ani korunu na jiný záměr,“ vzkázal Vladimír Votřel.