Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci z jihlavské školy se dost často stěhují

Jihlava – Základní škola (ZŠ) Jungmannova v Jihlavě se od těch ostatních odlišuje. Její žáky představujeme ve středečním seriálu Deníku s názvem Moje první školní tablo. Školu tvoří speciální třídy od prvního až do devátého ročníku, a také jedna přípravná třída.

20.9.2017
SDÍLEJ:

Momentky ze zahájení školního roku na ZŠ Jungmannova v Jihlavě.Foto: Deník / Kodysová Jana

„V letošním školním roce máme zatím 104 žáků, včetně dětí z přípravné třídy. Počty žáků se vzhledem k častému stěhování rodin mění,“ začala povídání ředitelka ZŠ Jungmannova Ivana Málková.

V současné době se ve škole vzdělávají žáci se speciálními potřebami. Jedná se o žáky s mentálním a kombinovaným postižením. „Jsme škola zaměřená na vztahovou oblast, ne na výkon. Jsme škola, která v posledních pěti letech prošla velkou proměnou. Máme nově opravenou školu, nadstandardní vybavení a ve škole máme přípravnou třídu pro děti s odkladem školní docházky,“ uvedla Ivana Málková. Kdo školu navštíví, tak zjistí, že v ní končí převážně děti z romských rodin a děti s nějakým postižením.

Od letošního roku ovšem škola získala novou zřizovací listinu, která jí umožňuje vzdělávat i žáky bez speciálních vzdělávacích potřeb v běžných třídách. „V současné době taková třída ve škole ještě není, ale do budoucna bychom rádi třídu s alternativními metodami a přístupy otevřeli,“ přeje si Málková.

Škola proto dbá na aktivity směrem k žákům i veřejnosti. „V letošním školním roce mohou žáci navštěvovat v rámci školního klubu sportovní, taneční, hudební a rukodělné zájmové činnosti,“ doplnila ředitelka. Škola se zapojuje také do různých ekologických aktivit v rámci programu Recyklohraní, pracuje zde i žákovský parlament a škola je zapojena do projektů jako Česko čte dětem či Šance pro každého žáka.

Pro veřejnost připravuje i další celou řadu akcí, den otevřených dveří s vánočním jarmarkem, zahradní slavnost, školní ples, besedy se sportovci, zpěváky, herci a osobami různého povolání. „Navázali jsme velmi dobrou spolupráci v preventivní činnosti sociálně patologických jevů s Policií České republiky,“ uzavřela Málková.

Od října vznikne ve škole středisko Děti na startu, které je zaměřené na rozvoj pohybových aktivit u mladších žáků. Plánují také založit Školní sportovní klub.

Autor: Jana Kodysová

20.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lucinka s bedlou, kterou tento týden u Hodic našel její děda Láďa.
3

Našli jste plné koše hub nebo ukázkové hřiby? Pochlubte se ostatním!

Ilustrační foto.

K soudu šli znovu „klauni“ i násilník, který dával rány. Odvolávali se zbytečně

Hrál si na podnikatele a nabízel lidem kotle

Jihlavsko – Jednapadesátiletý muž z Českobudějovicka se tvářil jako podnikatel a nabízel lidem dodání plynového kotle. Nový kotel si od něj objednal i jeden muž z Jihlavska. Dal mu zálohu, ale svého kotle se nedočkal. Podvodníkovi teď hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, protože se trestné činnosti nedopustil poprvé.

Zápas v Poličce rozhodovaly nájezdy

Polička – Hokejbalisté SK Jihlava dál drží druhé místo v I. lize. A to i přesto, že o víkendu brali jen bod za porážku po samostatných nájezdech. Tu jim připravil nepříjemný celek Poličky.

Na záchytce lidé pobudou tři hodiny nebo i celý den

Jihlava – Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě v letošním roce poskytla azyl osmdesátiletému seniorovi i šestnáctiletému mladíkovi. Jde o nejstaršího a nejmladšího zachyceného opilce mezi téměř osmi sty lidmi, kteří byli od začátku roku na takzvané záchytce ubytovaní.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení