„Osobně upřednostňuji olympiádu sledovat v hospodě s kamarády než sám doma, jde mi i o jedinečnou atmosféru," souhlasil s tvrzením hospodských jihlavský fanoušek sportu Matyáš Kolátor. To, že mají obyvatelé Jihlavy zájem o olympiádu v barech, potvrdila 
i Martina Málková ze sportbaru Sklípek na Masarykově náměstí: „Zájem je obrovský, většinou máme po dobu olympiády stoly rezervovány na několik dní dopředu. Naši pravidelní hosté už jsou naučení k nám sport chodit sledovat, po dobu olympijských her k nám ale chodí i spousta nepravidelných hostů."

Ve sportbaru mají připravenou projekci na širokoúhlé plátno i televize. „Fanoušci tak mají příležitost sledovat několik sportů najednou, na každém zařízení se bude promítat přenos z jiného sportu," doplnila Málková.
 Lidé už pomalu začínají sázet na své olympijské favority. Sázkaři odhadují zisk zlatých medailí především 
u atletky Zuzany Hejnové, cyklisty Jaroslava Kulhavého nebo oštěpařky Barbory Špotákové. V jihlavských sázkových kancelářích se shodují, že největší vlna sázek na olympijské výkony začne až po dnešním slavnostním zahájení her.

VLAJKONOŠE UŽ VYBRALI

Český olympijský výbor ve středu oznámil jméno vlajkonoše za český tým. Stal se jím pětadvacetiletý jihlavský judista Lukáš Krpálek. Konkurenty při volbě vlajkonoše přitom Krpálkovi byli slavnější čeští sportovci. Jako například kajakáři či tenisté.

Mistr světa v polotěžké váze z roku 2014 si vlajkonošství vyzkoušel už na závěrečném ceremoniálu Evropských her v Baku.

„Není to jednoduché. 
Cítím okolo sebe, kolik lidí čeká, že přivezu medaili. Chci podat maximální 
výkon. Soupeř může být vždycky lepší. Rozhodnout může maličkost, musím být pořád stoprocentně soustředěný. V judu se nedá chyba ze začátku napravit. Jednou si lehnete na záda 
a je definitivně po všech nadějích," řekl Deníku Krpálek důvod, proč pro něj není jednoduché přijmout roli favorita na zlatou medaili.

PETR VYBÍRAL