Během Velikonočních svátků do zoologické zahrady směřovaly davy lidí. V pátek tam zavítalo 4 790 osob, v sobotu, kdy se navíc konal Den Země, to bylo 5 415, v neděli 4 962 a v pondělí pak 5 367 lidí. Pro porovnání lze dodat, že na jaře obvykle chodí o víkendu kolem tisícovky lidí, ve všední dni je to zhruba polovina.

Dle mluvčího Martina Maláče stojí za vysokou návštěvností krásné počasí a zároveň fakt, že na koupání je zatím příliš brzy. V ZOO je přitom pořád na co se dívat, loňská i letošní mláďata se mají čile k světu. „Pavilon šelem byl naplněn k prasknutí. Tygři v ZOO jsou aktivní a podobné je to u dalších koček,“ uvedl Maláč.

Hraniční návštěvnost pro naplnění kapacity parkoviště mají v zoologické zahradě vysledovanou okolo pěti tisíc lidí, přeci jen ne všichni jezdí autem. Některé řidiče tak musela obsluha poslat zaparkovat do nedalekého City Parku. Naopak na občerstvení se nemuselo čekat nijak dlouho. „V neděli jsem byl příjemně překvapen, fronty byly zhruba na deset minut, což není nic strašného,“ podotkl Maláč.