Ve čtrnáct hodin Hana Gabrielová představí konopí jako univerzální rostlinu. Přednáška bude spojená s procházkou na sasovské konopné pole. "Dozvíte se, co všechno umí konopí a jaké má uplatnění jako zemědělská rostlina, výživná superpotravina i účinný lék. Na programu bude dále workshop stavění z konopí," pozval na jednu z aktivit Jiří Pykal.

Vinaři z Pálavy do Jihlavy dovezou BIO burčák a hroznový mošt, farmáři ze statku v Olešence nabídnou mléčné BIO kozí výrobky. Chybět nebude ani stánek konopných výrobků a potravin a rukodělné výrobky lidí, kteří mají rostroušenou sklérozu, nebo stánky Ekostatku Vlkaneč a Ministerstva zemědělství.

"V nabídce budou sasovské kančí steaky z přeštíka, sasovské klobásy, přeštický guláš a dršťková polévka, dále bezmasé jídlo ze sasovské biozeleniny paní Sklenářové, konopný čaj a konopné vegetariánské občerstvení, bio pivo z Třeboně a konopné pivo. Nemůžeme vynechat ani opékání špekáčků na ohni," doplnil další informace Pykal.

Děti se zabaví lehce, je pro ně přichystaný celodenní program. Mimo jiné tvoření s Dětským lesním klubem Hájenka, malování na obličej, trampolína, ping pong, trenažéry dojení, lukostřelba, vození dětí na koních, kukuřičné bludiště a další.

Organizátoři zajistili také doprovodnou hudbu a přístřeší v případě, že bude nepříznivé počasí. Vstupné je 100 korun, děti mají vstup zdarma.