Již čtvrtý den si milovníci tvrdého alkoholu musí svoje potěšení odepřít. Pokud si ale přeci budou chtít povyrazit, na suchu zřejmě nezůstanou. Na jejich stole se tak jako varianta může objevit pivo či víno. Pivovary a vinárny proto mohou očekávat nárůst tržeb.

Na druhou stranu právě prohibice může uškodit menším provozovnám, které přežívají díky prodeji tvrdého alkoholu. Závěry k poklesu či nárůstu prodeje chmelového nápoje pivovary proto zatím nečiní. Velké zvýšení konzumace piva kvůli prohibici o víkendu zatím nezpozorovali.

„Z krátkodobého hlediska zákaz prodeje tvrdého alkoholu zřejmě vliv na růst konzumace piva asi mít bude. Z dlouhodobého je ale možné, že ztratíme nějaká odbytiště, protože určité hospody těžko udrží provoz bez příjmů z tvrdého alkoholu," okomentovala mluvčí pivovaru Ježek Barbora Kameníková.

Některé bary přerušily provoz úplně, zbylé jen pomalu pozorují snižování tržeb. „Výnosy se hodně snížily. Griotka a tyhle slabší panáky se tu moc nepijí. Sám jsem si v pátek zkoušel v pár hospodách objednat rum s kolou, ale nikde jsem neuspěl," přiznal číšník jedné z jihlavských hospod Miloslav Schleis.

Prodej piva v mnohých restauracích o víkendu vzrostl. Není ale jisté, zda je na vině prohibice. „Víkend v Jihlavě patřil dni otevřených dveří památek, takže prodej piva byl díky mnoha návštěvníkům vyšší. Myslím si, že se prohibice projeví spíše na prodeji vína," řekla provozní Radniční restaurace Lenka Miklíčková.

Provozovny a pivovary samy dodávají, že jim nebude činit problém se nárůstu prodeje přizpůsobit. Stejný přístup mají také vinotéky. Ty však pozorují větší výnosy zatím pouze díky burčáku.

„Od vyhlášení prohibice uplynul teprve krátký čas. Předpokládám ale, že se prodej vína zvýší. Závěry ale můžu udělat až tak po týdnu," konstatoval majitel vinotéky Petr Beneš.

IVANA HOLZBAUEROVÁ