Den pod taktovkou jihlavské oblastní Charity se koná už podruhé.

V horní části jihlavského Masarykova náměstí a v prostorách radnice představí svou činnost organizace, které poskytují sociální služby. Mimo jiné bude na náměstí připraven i doprovodný program. „Je připraven bohatý program, v rámci kterého vystoupí například skupiny Raraši, Drumband, Erko, Fit studio, pěvecký sbor. Součástí akce bude i ukázka účesů, líčení a studené kuchyně studentů jihlavské střední odborné školy," uvedl tiskový mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

PORADNA DŮCHODU

Na náměstí nebude chybět jízda na invalidním vozíku a zájemci si mohou nechat změřit hladinu krevního cukru, krevní tlak, pulz, či saturaci. Součástí Dne sociálních služeb bude i důchodová poradna a na místě proběhne také sbírková a osvětová akce Koláč pro hospic.

Zakoupením koláče lidé podpoří domácí hospicovou péči Bárka při Oblastní charitě Jihlava. „Záměrem sbírkové a osvětové akce Koláč pro hospic je kromě finanční podpory také informování veřejnosti o existenci domácí hospicové péče v Jihlavě, která se stará o nevyléčitelně nemocné osoby v jejich domácím prostředí," informovala tisková mluvčí Oblastní charity Jihlava Radka Běhalová.

Den sociálních služeb se uskuteční již zítra na jihlavském Masarykově náměstí od 13 do 17 hodin. Na místě bude možné odevzdat nepotřebná či nepojízdná kola, která budou v rámci sbírky Kola pro Afriku opravena a odvezena do Afriky, kde budou sloužit především dětem.

TOMÁŠ KUCEJ