Ten měl podle obžaloby od roku 2007 do 14. února 2009 slovně a fyzicky napadat svoji manželku Jaroslavu D.

Vše mělo vyvrcholit v noci na Valentýna. Podle státního zástupce Kamila Špeldy měl Zdeněk D. své ženě vyčítat nevěru a poté jí nafackovat. „Dokonce ji kopnul a poté odstrčil tak silně, až žena narazila na dveře,“ četl z obžaloby státní zástupce.

Zdeněk D. si stál ale za svým. „Nic takového se nestalo. V ten večer jsme s manželkou popíjeli a bavili se o tom, jak oslavíme naše desáté výročí seznámení. Pak jsme šli spát a kolem druhé se probudili. Dali jsme si cigaretu a opět si začali povídat. Oba jsme byli trošku opilí, a tak jsme si navzájem začali vyčítat své nevěry,“ vypovídal včera při hlavním líčení obžalovaný.

Pár spolu žije

„Chtěl jsem, aby šla manželka spát do jiného pokoje, abychom se oba uklidnili. To ale odmítla. Chvíli jsme se přetlačovali a ona poté zavolala policii,“ uvedl obžalovaný.

Podle něho pak už nebyla možnost vzít celou věc zpátky. „Když policisté dorazili, byli jsme se ženou už v pohodě. Oni mě ale odvezli a vykázali z domu. Přespával jsem buď v hospodě, kterou se ženou máme, nebo u své matky,“ řekl dále Zdeněk D.

Jak dodal, jeho žena měla v osudný večer vztek a chtěla se mu pomstít. „Tak mi to i vysvětlila. Teď už jsme ale zase spolu. Všechno jsme si vyříkali a začali jsme od začátku,“ doplnil třiačtyřicetiletý obžalovaný.

Jaroslava D. stejně jako její matka Marie L. využily během včerejšího soudu svého práva a nevypovídaly.
Vynesený rozsudek zatím nenabyl právní moci. Státní zástupce se proti němu na místě odvolal.