Stejně jako loni by mohly být na některých místech Vysočiny bílé Vánoce.

Štědrý den by tentokrát mohl ozdobit sníh zejména ve žďárském okrese. Uvádí to meteorologové z Českého hydrometeorologického úřadu ve své speciální studii.

Mapa pravděpodobnosti bílých Vánoc v Česku podle Českého hydrometeorologického úřadu.Mapa pravděpodobnosti bílých Vánoc v Česku podle Českého hydrometeorologického úřadu.Zdroj: ČHMÚ

“I když se počasí mezi lety často výrazně mění, z dlouhodobých pozorování se dá odhadnout pravděpodobnost, s jakou můžeme v Česku počítat s Vánocemi na sněhu,” uvádí meteorologové.

Pokud se aktuální předpověď počasí výrazně nezmění, bude se na Vysočině v průběhu. předvánočního týdne ochlazovat a přibude srážek, nejprve dešťových a později sněhových.

Zatímco ve čtvrtek 21. prosince má na většině území Vysočiny pršet s teplotami nad nulou, v pátek a v sobotu začne vlivem nižších teplot chumelit.

Více než stovka bytů. Najít bydlení ve Žďáře bude jednodušší
Najít bydlení ve Žďáře bude jednodušší. Vznikne tam více než stovka nových bytů

Sníh by měl zejména na Žďársku vydržet až do neděle na Štědrý den, pak se opět přechodně oteplí.

Pravděpodobnost bílých Vánoc na Vysočině je vyšší na venkově. Ve městech si lidé sněhu příliš neužijí. Že budou bílé Vánoce v krajském městě Jihlavě, je podle meteorologů pravděpodobné asi ze třiceti procent.

Mohlo by vás zajímat: Tragédie ve Velké Bíteši, policie vyšetřuje vraždu seniora

Zdroj: Policie ČR