Návštěvníci cestující městskou dopravou mohou dnes vystoupit na zastávce Brněnský kopec nebo Brněnský most, vstup do zoologické zahrady je zhruba uprostřed. Pokud by tak vznikla párová zastávka ke Kosovské a to ve směru do centra, situaci by to pomohlo.

Jihlavský tunel měří asi tři sta metrů. Denně tudy projede na třináct tisíc aut.
V Jihlavě o víkendu zhoustne doprava. Uzavře se tunel, začnou práce na přivaděči

O zastávce nazvané Zoo, která by mimo jiné usnadnila turistům orientaci, se přitom hovoří už pět let. Tehdy se opravoval Brněnský most, na kterém nově přibyl bus pruh, jen z plánu na novou zastávku v místě, kde tento pruh začíná, sešlo.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Primátor Petr Ryška však aktuálně ujistil, že je vše připravené. Zbývá jen rozhodnout, jestli zastávku udělat samostatně nebo spolu s dalšími akcemi. „Pokud bychom to rozdělili, můžeme začít okamžitě. Museli bychom to dělat celé z našich peněz, ale tam je dotace relativně malá,“ vysvětlil.

Druhou možností je počkat a pak dělat zastávku u zoologické zahrady spolu s dalšími investicemi do zastávek. „Určitě to budeme dělat letos nebo na jaře příštího roku,“ řekl Ryška.

Roštejnský hodokvas 2019.
Tipy na víkend na Jihlavsku. Bude hodokvas, příprava na Mácháč i prohlídka mlýnů

Šéf dopravního podniku Radim Rovner pak jen doplnil, že s vybudováním zastávky budou souviset také úpravy okolí – dělníci vybudují schody pro snadnější cestu do zoo a upraví se i cesta pod Brněnským mostem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT. U krajského úřadu na parkovišti přibyla závora. Co se tam děje?

Zdroj: Deník/Martin Singr