Přinést můžete modní dámské i pánské oblečení, kabelky, pásky, vázanky, šátky, bižuterii a šperky, hračky, dětské oblečení, drobné bytové doplňky a dekorace, nádobí, domácí potřeby, drobnou elektroniku, hudební nástroje a výtvarné potřeby, muziku nebo filmy, sportovní potřeby a oblečení, knihy pro dospělé i děti. V Zastávce neberou špinavé, poškozené či nefunkční věci, zbraně, zvířata, potraviny, léky, alkohol, audio a VHS kazety, rozměrné zboží a podobně.

Restart shop je dobročinný obchod s darovaným zbožím na podporu sociálních služeb pro mládež. Tento obchod funguje v Praze v Biskupské ulici. Vznikl za podpory České asociace streetwork, jež zajišťuje kvalitní poskytování nízkoprahových služeb pro děti a mládež. Hlavní myšlenkou shopu je provozovat tréninková pracovní místa pro mladé lidi. Nabízí jim jak práci prodavače, ale zároveň rozvíjí jejich potenciál. O darované zboží, které přijde do prodejny, je totiž potřeba se dobře postarat (očistit, poopravit a podobně). Restart, jak je obchod nazvaný, znamená nový začátek, který někdy mladí lidé potřebují, aby se jim začalo dařit.

Pokud se podaří telčské Zastávce vybrat opravdu hodnotnou sbírku, mohou zvítězit v soutěži mezi nízkoprahovými zařízeními, které se sbírky účastní, a vyhrát výlet.

ZUZANA MUSILOVÁ