Rekonstrukce mostu v jihlavské Okružní ulici za 17,5 milionu korun. To je největší investiční akce, kterou chystá jihlavská radnice. Ještě však není odsouhlasena Zastupitelstvem města Jihlavy.

To usedne v úterý 10. února ve třináct hodin ve velké zasedací místnosti magistrátu. A právě investiční akce budou hlavním tématem. Celkem budou zastupitelé rozhodovat o investicích za 97 milionů korun. Investice se přitom v minulých letech schvalovaly až v dubnu.

„Mým přáním je, aby se peníze schválily co nejdříve. Chceme to odsouhlasit teď, protože při tom běžném postupu prací se investice schvalovaly až v dubnu, a teprve potom se začala dělat různá výběrová řízení a než se něco stačilo dovést k podpisu smlouvy a realizaci projektu, tak byl pomalu podzim," vyjádřil se primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD).

Nejvyšší investice do mostu v jihlavské Okružní ulici se nedotkne pouze dopravy, ale také školáků. Ti totiž pod mostem procházejí ze zastávky trolejbusů do základní školy Demlova a Otokara Březiny. Most je podle primátora v současné době v dezolátním stavu.

„Most by se měl zlikvidovat po částech a postavit nový. Jde o městskou silnici. Původním záměrem bylo most pouze nějak opravit, ale zjistilo se, že je to v takovém stavu, že oprava by nebyla trvalá. Bude to znamenat určité omezení, ale plánuje se, že se most předělá po půlkách. Doprava tedy nebude zrušena úplně, ale bude omezena," přiblížil investici Rudolf Chloupek.

Kromě peněz do mostu plánuje jihlavská radnice investovat také do oprav komunikací, kanalizace a také revitalizace sídlišť, kde má dojít k navýšení parkovacích stání. Velkou debatu na jihlavském zastupitelstvu primátor očekává kolem akce, na které se bude město podílet s Krajem Vysočina. Jedná se o rekonstrukci Jiráskovy ulice a železničního přejezdu. „Město by se mělo podílet na rekonstrukci chodníků a také na vytvoření nových zastávek a veřejného osvětlení. Spolu s krajem a městem se podílí i dopravní podnik, který by měl přetrasovat trakční sloupy," informoval primátor.