Starostka obce se zastupitelstva zúčastnila v pokročilém stadiu těhotenství. „Termín porodu byl v pondělí,“ řekla před zahájením zasedání na dotaz místních občanů. Více než dvouhodinové zastupitelstvo však vedla bez jakýkoliv problémů.

V nejužším vedení obce budou nové tváře. Neuvolněnou místostarostkou pro kulturu a IT se stala Darina Sochorová (NK), která bude také zastupovat starostku v době nepřítomnosti. Místostarosta pro technické záležitosti pak je Milan Váňa (NK). Podle starostky bude výhodnější pozici takto obsadit než si najímat externí spolupracovníky na velké množství plánovaných stavebních projektů. Ivo Grubbauer (NK), který byl místostarostou v části minulého volebního období, dostane odchodné ve výši dvou měsíčních platů.

Poté, co Grubbauer podal stížnost na průběh voleb, kterou soud nakonec zamítl, ho nikdo na post místostarosty ani nenavrhl. „Chtěla bych se omluvit paní Blaženě Markové, její jméno bylo zneužito v rámci svědectví. Tohle si nezasloužila,“ uvedla Lisová. Na připomínku z veřejnosti, že by se měl omluvit žalující, Grubbauer nijak nereagoval. „Do budoucna můžeme nyní očekávat nulový zájem o členství ve volební komisi,“ odhadla důsledky nedávných událostí starostka.

K předvolebnímu dění se ještě vrátila knihovnice Eva Šamánková. „Na letáku, který koloval po obci, bylo uvedeno, že jsem zaměstnaná na plný úvazek jako knihovnice. To vůbec není pravda, funguji na Dohodu o pracovní činnosti a že tady někdy trávím osm hodin denně je z mého rozhodnutí a dělám to zadarmo. Byla to záměrná lež,“ zdůraznila.

Intelignení zastávky fungují dobře, ne však dokonale. Stále jsou v testovacím provozu.
Autobusy již fungují bez problémů, zastávky se ale stále testují