Základní škola Evžena Rošického, kam Tereza chodí do páté třídy, se totiž nepřipojila ke školám, které se letos rozhodly dětem o kousek prodloužit prázdniny. Konec školního roku a začátek prázdnin letos připadá na úterý. Někteří ředitelé škol se ale rozhodli, že dětem prázdniny prodlouží a skončí už v pátek 26. června.

„My končíme v pátek. Je to proto, že se na naší škole dělá zateplení všech budov. Jedná se o akci, která u nás probíhá už od března a musí být ukončena do konce října, takže potřebujeme vyklidit prostor. Nebýt toho, tak ale končíme normálně, nutí nás k tomu okolnosti. Ale děti jsou samozřejmě rády, že budou končit dřív," usmál se ředitel jihlavské Základní školy Otokara Březiny Pavel Říha.

Stejná situace je i na základní škole Seifertova. „Nevím, jak ostatní základní školy, ale my končíme už v pátek protože máme rozjetou stavbu. Staví se u nás nové hřiště, což by ani tak nevadilo, ale hlavně budeme přestavovat šatny, takže z organizačních důvodů musíme skončit už v pátek. Budou tady zedníci a začne se stavět. Letošní prázdniny nás čeká velká rekonstrukce, především těch šaten a tělocvičny, a to se za provozu dělat nedá," vyjádřil se zástupce ředitele jihlavské Základní školy Seifertova Josef Poul.

Na základní škole Evžena Rošického ale děti ještě v pondělí a v úterý do školy půjdou. „My končíte až v úterý, nevidím důvod, proč bychom měli končit dříve," řekl školy ředitel František Svoboda.

I na této škole ale mají v plánu rekonstrukci budovy, a to na odloučeném pracovišti na Jarní ulici. „Budeme měnit okna a zateplovat," dodal Svoboda.

Terezu Piklovou ale dva dny ve škole navíc netrápí. „Moc mi to nevadí, chodím do školy ráda. Budeme se loučit s paní učitelkou, protože příští rok už budu chodit na druhý stupeň. Byli jsme s ní na super výletu, do školy po prázdninách se zase těším," řekla jedenáctiletá školačka.

Podle kalendáře se končí i na jihlavské střední škole stavební. „Udělali jsme poradu a dohodli se, že budeme končit až v úterý. Poslední dny ale stejně bývají volnější, takže v pátek a v pondělí máme sportovní hry," uzavřel ředitel stavební školy Pavel Toman.