Závora je totiž nahoře a auta zde mohou parkovat celý den bezplatně. A to je v centru krajského města luxusní záležitost.

Podle majitele parkoviště Petra Coufala však o žádný dárek nebo promyšlený tah nejde. Důvod je mnohem jednodušší. „Řešíme technickou závadu na zabezpečení parkoviště. Momentálně pracujeme na novém systému, který parkoviště opět zpoplatní," okomentoval situaci Coufal.

Současná situace trvá už druhý měsíc. Předtím řidiči platili za hodinu stání na parkovišti 10 korun, minimální sazba byla 5 korun. Na to, že jde o parkoviště v bezprostřední blízkosti Masarykova náměstí, patří k těm nejlevnějším ve městě. Vejde se na něj až sto aut.

Ani po zavedení nového technického řešení neplánuje majitel zdražovat. Kdy k tomu ovšem dojde, zatím není zřejmé. „Zdražovat určitě nechceme a nebudeme," potvrdil Coufal.
„Když jedu do města, tak jsem zvyklý na parkovišti v Křížové ulici parkovat, za ty tři hodiny, co ve městě strávím, mi 30 korun přijde adekvátních," uvedl řidič Marek Suchý.

Prakticky stejné podmínky k parkování nabízí také nedaleké parkoviště v té samé ulici v areálu bývalých kasáren za restaurací Guesto. Stání přímo na Masarykově náměstí už vyjde řidiče na větší položku. Na všech parkovištích přímo v centru se vybírá 30 korun na hodinu.