Jejich včerejší mírně vypjaté setkání s místostarostou Třeště Vladislavem Hynkem (KDU–ČSL) přineslo příslib, že supermarket začne růst ještě letos.

„Čekáme třináct let, že nám město postaví supermarket. Když to neuhráli modří ptáci, snad se dílo podaří oranžovým demokratům. Pořád jsme čekali a teď se zdá, že vítězství je na dosah,“ připustila účastnice setkání Marcela Lochmanová.

Radní dostali petici

Iniciátoři akce předali představitelům radnice za zastupitele ČSSD petici, aby vyšli obyvatelům vstříc a zajistili výstavbu.

„Situace je špatná zvlášť pro nemocné a seniory. Potraviny se prodávají dráž než v Jihlavě, kde nakupuje dost lidí. Penny Market nabídne kvalitní a lacinější zboží, což lidé chtějí,“ upřesnil zastupitel Jiří Štumar (ČSSD).

Přes víc než deseti lety se zastupitelé nemohli domluvit na místě, kde by supermarket měl stát. Jedna z posledních dohod s novým majitelem pozemku slibovala, že nákupy na Vánoce 2009 už místní pořídí v nové prodejně na pozemku po nábytkářské továrně. Do hry vstoupily v posledních letech i spolky a osobnosti, které výstavbě supermarketu svého času nepřály.

„Je to už dlouho, co supermarket v Třešti neřeším a přestal jsem se o něj zajímat,“ řekl včera reportérovi Deníku vlivný místní podnikatel Josef Podzimek. „Kdo tvrdí opak, lže,“ dodal.

Letošek by měl vyjít

Vladislav Hynk jednal v lednu se špičkami společnosti Penny Market. „Přislíbili mi, že stavbu zahájí nejpozději letos na podzim. Přípravné práce začnou už na jaře,“ připustil místostarosta.

„Chceme, aby stavět začali dřív, abychom na Vánoce už mohli nakupovat v novém. Slibovali, že už loni na Vánoce bude otevřeno. S takovou na nás nesmí,“ přidala se další účastnice jednání Marie Šebestová.

„Chceme, aby lidi supermarket dostali, ale jsme závislí na Penny Marketu. Ten totiž pozemek koupil,“ doplnil místostarosta.

„Vedení Penny Marketu mluví o ekonomické krizi. Nemáme jistotu, že na podzim začnou stavět,“ obává se zastupitel Robert Richter (ČSSD).