Trasa vede příjemným prostředím jihlavského lesoparku Heulos a má kolem tří kilometrů. Podmínkou je účast seniora nad šedesát let, pořadatelé uvítají, když ho budou doprovázet mladší členové rodiny, zejména pak vnoučata. Účastnit se mohou jednotlivci i maximálně pětičlenné skupinky.

Účastní se kolem osmdesáti seniorů a čtyřiceti vnoučat. „Letos to vypadá ještě na daleko větší účast,“ uvedl Antonín Křoustek ze spolku Nebojte se policie, který akci pořádá. Díky dobré spolupráci s vedením SK Jihlava se akce může konat za každého počasí. Pokud by ale pršelo, je nutné vzít si návleky na boty, úkoly se totiž v takovém případě budou plnit v hale.

Vizualizace Horácké arény.
Diskuze o Horácké multifukční aréně: Musíme začít co nejdříve, shodli se

Jak je patrné z obsahu článku, tak branný závod nemá nic společného s přípravou na válku. Naopak, závod má posloužit jednak ke zlepšení fyzické kondice, a hlavně k odreagování od starostí běžného dne.

Ačkoliv jde o branný závod jihlavských seniorů, zúčastnit se klidně mohou i důchodci z jiných měst a obcí. Všichni mají účast zdarma. „Abychom ale mohli pro každého závodníka a vnoučata připravit malé překvapení, potřebujeme, aby se zájemci přihlásili do 31. srpna na email nebojtesepolicie@seznam.cz nebo zavolali na 724 954 926,“ uzavřel Křoustek.