Soutěž představila šestnáct budov nejrůznějších velikostí, jejichž střechy pokrývá nejrůznější vegetace. „Mezi přihlášenými bylo i jihlavské nákupní centrum Citypark, které získalo speciální Cenu veřejnosti,“ informoval mluvčí Cityparku Jakub Velen.

Nákupní centrum Citypark není podle jeho slov jen místem pro nákupy, ale i ukázka moderní architektury. „Celá budova dbá na to, aby citlivě navázala na historické i ostatní budovy v těsném sousedství, na přírodu a okolní zeleň,“ vysvětlila Miroslava Badalová, centre manažerka jihlavského Citiparku.

Takovou hroznou bouřku Jihlava už dlouho nezažila a škody tomu odpovídají.
OBRAZEM: Bouřka v Jihlavě si vyžádá mimořádné náklady na úklid a opravy

Součástí budovy je proto i nestandardně řešená plochá zelená střecha, která se návštěvníkům nákupního centra líbí tak, že jí dali v soutěži hlas. „To je pro nás nejdůležitější a velmi si toho vážíme. Jsme rádi, že se u nás zákazníkům líbí nejen uvnitř, ale že mají rádi i pohled zvenčí,“ dodává Badalová.

Soutěž Zelená střecha se dle organizátorů rok od roku těší většímu zájmu. Mezi přihlášenými a porotu oceněnými projekty jsou jak administrativní budovy, tak rodinné domy nebo třeba i mateřská škola.